Rozmowa kwalifikacyjna – praktyczne porady

0
comments

Zazwyczaj kiedy chcemy ubiegać się o pracę nie możemy pominąć etapu jakim jest rozmowa kwalifikacyjna. Zanim otrzymamy wymarzone stanowisko nasz potencjalny pracodawca musi nas poznać i stwierdzić, że podołamy powierzonym nam obowiązkom. Jeżeli bardzo zależy nam na danej pracy, powinniśmy zrobić wszystko, żeby zwiększyć swoje szanse na jej otrzymanie. Pierwszym naszym krokiem powinno być niewątpliwie przygotowanie profesjonalnego CV i listu motywacyjnego. Jeżeli nie wiemy jak się do tego zabrać, możemy wiele istotnych dla nas informacji znaleźć w sieci. Znajdziemy także kursy – zarówno stacjonarne, jak i internetowe, na których nauczymy się pisać CV, które zrobi dobre wrażenie na pracodawcy.

Rozmowa kwalifikacyjna, czyli jak wyróżnić się z tłumu

Jeżeli aplikujemy na ważne i dobrze opłacane stanowisko, możemy liczyć się z faktem, że nie będziemy sami. Oprócz nas także wiele innych osób będzie ubiegało się o daną posadę. Nie ma jednej skutecznej recepty na to, żeby dostać wymarzoną pracę, jednak jesteśmy w stanie zrobić naprawdę wiele, żeby zwiększyć swoje szanse w tej kwestii. Jeżeli wiemy o tym, że oprócz nas jest jeszcze wiele innych osób na dane stanowisko powinniśmy zastanowić się jak wyróżnić się z tłumu. Nieszablonowość może okazać się szczególnie ważna w momencie, kiedy na naszym stanowisku wymagana jest kreatywność. Kiedy więc przystępujemy do pisania naszego CV nie powinniśmy postępować według schematów. Bądźmy oryginalni, niczym nie ryzykujemy i nie mamy się czego obawiać. Jeżeli nasze CV zostanie zaakceptowane, przed nami rozmowa kwalifikacyjna. Nie powinniśmy wybierać się na nią bez przygotowania. Zanim zaczniemy się zastanawiać jak wywrzeć dobre wrażenie na naszym potencjalnym pracodawcy warto jest się poważnie zastanowić, co my możemy zaoferować danej firmie. Poświęćmy trochę czasu na analizowanie naszych zalet i sposobów ich wykorzystania dla danego przedsiębiorstwa. Dobrze jest wypisać na kartce jak najwięcej takich cech. To niewątpliwie doda nam pewności siebie. Bądźmy pewni siebie, pamiętajmy jednak, żeby ta pewność siebie nie przerodziła się w zarozumiałość. Nikt nie jest wszechwiedzący i nasz przyszły pracodawca dobrze zdaje sobie z tego sprawę. Jeżeli czegoś nie wiemy, po prostu przyznajmy się do tego. Osoby, które zachowują się jakby pozjadały wszystkie rozumy, jednak nie reprezentujące sobą zbyt wiele mają niewielkie szanse na zdobycie ciekawego stanowiska.

Rozmowa kwalifikacyjna

Kiedy wybieramy się na rozmowę z naszym przyszłym pracodawcą nie powinniśmy obawiać się zadawania pytań. W wielu przypadkach są one wręcz wskazane. Oczywiście powinniśmy posiadać niezbędne wiadomości o firmie, jednak pytania o warunki zatrudnienia są jak najbardziej wskazane. Pracodawca nie będzie traktował poważnie osób, które zgadzają się na wszystkie warunki w ciemno. Powinniśmy znać swoją wartość. Rozmowa kwalifikacyjna to świetna okazja, żeby negocjować kwestie płac i warunków zatrudnienia. Nie powinniśmy obawiać się naszych oczekiwań.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>